Radyoaktif Su Arıtım

Radyoaktif Su Arıtım


Paslanmaz Çelik Membran Gövdeleri
Kimyasal Pompa Çıkış – anti-ölçekli enjeksiyon otomatik işlem
Besleme Solenoid Vana – pozitif kapatma
Düşük Besleme Basınç Anahtarı – basınç düştüğünde sistemi kapatır
Permeat Akış Metresi – sistemin hassas ayarlanmasını sağlar
Konsantre Akış Ölçer – uygun atık su kontrolünü sağlar
316 Paslanmaz Çelik Konsantre Vana
Ön filtre Giriş / Çıkış Basınç Göstergeleri – görsel su basıncı izleme
Pompa Basınç Göstergesi – hassas ayarlamaya izin verir
5 Mikron Sediment Ön filtre – membranı katı maddelerden korur
1 Mikron Sediment Ön filtre – membrandan önce ince filtrasyon

 

RADYOAKTİVİTE NEDİR?
Radyoaktivite veya radyoaktif bozunma, dengesiz bir atomun çekirdeğinin çürümesiyle salınan bir enerji şeklidir. Günlük yaşamlarımızda çok sayıda radyasyona maruz kalırız – örneğin güneş ışığı bir radyasyon şeklidir. Ancak radyoaktivite hakkında konuşurken, X-ışınları, atom bombaları ve nükleer enerji gibi şeyleri düşünmeye eğilimiz. Bu örneklerin her biri radyoaktif elementleri içerir, ancak toprakta doğal olarak bulunan belirli kayalar da vardır.

 

Bilim insanları radyoaktif bozunum hakkında konuştuğunda, genellikle ek alfa, beta ve gama radyasyonuna odaklanırlar, ancak ek emisyon türleri de vardır. Alfa parçacıkları, yutulmadığı veya solunmadığı sürece tipik olarak tehlikeli değildir. Bu durumda aşırı derecede zararlıdır. Beta radyasyon canlı dokuya nüfuz edebilir ve DNA’da spontan mutasyonlara neden olabilir. Gama ışınları hücresel seviyede hasara neden olabilir. Birçok insanın aşina olduğu X-ışınları, aslında bu gama ışınlarından daha uzun bir dalga boyuna sahip olan bir elektromanyetik radyasyon türüdür, ancak bu iki radyasyon çeşidini ayıran açık bir görüş birliği yoktur.

 

RADYOAKTİF SUYU VAR ​​MI?
Aslında, içme suyu kaynaklarında düşük radyoaktif izotop seviyeleri bulmak çok yaygındır ve genellikle endişe edilecek bir şey değildir. Bununla birlikte, sudaki radyoaktivite düzeyinin beklenenden yüksek olduğu tespit edilen vakalar olmuştur. Bazı kaya türleri doğal olarak NORM (Doğal Olanaklı Radyoaktif Maddeler) olarak adlandırılan radyoaktif elementleri içerir. Bir içme suyu kaynağı NORM taşıyan kayaçlarla temasa girdiğinde, radyonüklitler suyun içinde kaygı seviyelerine kadar birikebilir. Suda bulunan baskın radyonüklidler arasında radyum (ve bozunum ürünleri), toryum (ve bozunum ürünleri) ve uranyum (ve çürüme ürünleri) bulunur.

 

Suyunuzun herhangi bir radyonüklid içermediğini test etmeden öğrenmenin hiçbir yolu yoktur. Belediye su kaynakları bu radyoaktif maddeler için düzenli olarak test edilmekle birlikte, özel bir kuyunuz varsa, olası kirleticiler için suyun düzenli olarak test edilmesi gerekir.

 

 

 

 


Ürünlerimiz Hakkında Fiyat Bilgisi, Teknik Özellik İhtiyaçlarınız Ve İsteğiniz Üzere (1 Ton, 2 Ton, 10 Ton vb.) Tasarlanmasını İstediğiniz Ürünler İçin Linke Tıklayarak Bilgi Formunu Doldurmanız Yeterli.