Nitrit ve Nitrat Arıtımı

Nitrit ve Nitrat Arıtımı


Nitratlar ve nitritler organik maddeler ayrıştıklarında oluşan doğal bileşiklerdir. Buna ek olarak, çeşitli inorganik nitratlar gübrelerde yaygın olarak kullanılır ve bu da su kaynağını kirletebilir. Nitratlar ve nitritler, hem nitrojen hem de oksijen içeren iyonlardır; Nitratlar nitritin ikisine üç oksijen atomu içerir. Bu bileşikler bir diğeri arasında dönüştürülebilir ve genellikle su kirletici olarak rollerini tartışırken birlikte gruplandırılırlar. İçme suyundaki nitratlar renksiz, kokusuz ve tatsızdır ve su örnekleri laboratuar test edilmedikçe tespit edilemezler.

Nitrat konsantrasyonları Hem çim ve bahçe gübrelerinde yaygın olarak kullanılan potasyum ve amonyum nitrat, sudaki en yaygın inorganik nitratlardır. Doğal sulardaki en az azotlu materyal nitrata dönüşme eğilimindeyken, kombine azotun tüm kaynakları kirlenmenin potansiyel kaynaklarıdır. Nitratlar çok çözünür ve topraklara bağlanmaz, bu nedenle kolayca yeraltı suyuna girebilirler. Buna ek olarak, bu bileşikler buharlaşmaz ve çoğu zaman bitkiler veya hayvanlar tarafından tüketilene kadar suda kalırlar.

Nitratlar ve nitritler, organik maddenin parçalanması yoluyla doğal olarak üretilen ilgili bileşiklerdir. İnorganik nitratlar da gübrelerin ortak bir bileşenidir. Bu bileşiklerin her ikisi de içme suyuna girerler ve sudaki yüksek nitrat seviyeleri, genellikle çiftliklerden ve bahçelerden gelen gübre akışından kaynaklanır. Yüksek konsantrasyonlarda içme suyundaki nitratlar özellikle çocuklar ve belirli enzim eksikliklerine sahip kişiler için tehlikeli olabilir. Nitratlar ve nitritler hakkında daha fazla bilgi edinmek ve suyun nasıl çıkarılacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Tank # 1, bir ömür boyu kullanılmak üzere tasarlanmış ve aynı şekilde garantilenen Premium Yüksek Verimli Katyon Değiştirme Reçinesidir.
Tank # 2, su yumuşatıldıktan sonra nitratın çıkarılması için tasarlanmış bir Premium Yüksek Verimli Anyon Değiştirme Reçinesidir.

Tanklar ve Katyon Reçinesi Üzerindeki Ömrü
Vana ve Elektronik Üzerinde 2 Yıl
Anyon Nitrat Reçinesinde 5 Yıl

 

 

 

 

 

 

 

 


Ürünlerimiz Hakkında Fiyat Bilgisi, Teknik Özellik İhtiyaçlarınız Ve İsteğiniz Üzere (1 Ton, 2 Ton, 10 Ton vb.) Tasarlanmasını İstediğiniz Ürünler İçin Linke Tıklayarak Bilgi Formunu Doldurmanız Yeterli.